Dizajn, inovácie a funkčnosť

Páči sa nám filozofia tejto firmy. Veríme ich produktom. Navyše sa nám je sympatický premyslený a funkčný dizajn.

O kom hovorím?

Barazzoni 1903

Už mnoho rokov ponúkame riad značky Barazzoni a tešíme sa tomu. Keďže touto firmou stojí rad úspechov, inovácií a dizajnu, ktoré pravidelne prekonávajú konkurenciu.

Barazzoni vznikol "oficiálne" v roku 1903. Avšak už v roku 1897 Giovanni Battista Barazzoni založil malú dielňu, kde vyrábal výrobky pre domácnosť z plechu, mosadzi a medi.

O niekoľko rokov neskôr už spoločnosť vyrábala 139 druhov rôznych výrobkov.

Dnes, po viac ako sto rokov od založenia, zahŕňa výrobu Barazzoni stovky výrobkov z antikora, hliníka, keramických a ďalších materiálov. Firma od samého začiatku venuje veľkú pozornosť dizajnu, inovácii, kvalite a funkčnosti.

Vo dvacátých rokoch rozšírila svoju produkciu zo severu Talianska do ďalších regiónov po celom Taliansku.

V roku 1970 vznikla revolučná produktová línia Tummy, ktorú navrhol známy dizajnér Ennio Lucini. Barazzoni sa tak stal prvým výrobcom kuchynského riadu, ktorý zaviedol návrhy dizajnu do výroby.

Spoločnosť za svoje výrobky získava v tomto roku prvé ocenenie Macef Award. Ďalej získava The Vienna Award v roku 1971 a The Industrial Design Association’s (IDA) Golden Compass Award (Compasso d’Oro – ADI) v roku 1979.

V roku 1988 bola vytvorená ochranná známka Barazzoni Progetti, ktorá ponúka vysoko inovatívne produkty. Výrobky označené touto značkou ponúkajú špičkovú technológiu a sú spracované do najmenších detailov tak, aby uspokojili najnáročnejších zákazníkov. Vzniká jedinečná produktová línia Luci & Ombre (Svetlo & Tieň). Ide o liniu nádobiek s revolučným titánovým povrchom. Za návrhom stojí F. Alexander Porsche, tvorca slávneho automobilu.

V roku 2003, po sto rokoch, Barazzoni predstavila líniu My Lady navrhnutú architektom Claudiem Bellinimom, ktorý interpretoval kontinuitu vízie spoločnosti pri výrobe, krásneho, kvalitného a vysoko funkčného riadu, konkrétne panvíc Barazzoni.

V roku 2007 vznikla ochranná známka Atelier Barazzoni spojená s luxusnými dizajnérskymi objektmi spojenými so svetom varenia a stolovania.

V roku 2008 prichádza Barazzoni so značkou La Cucina di Barazzoni, ktorá apeluje na mladých, náročných klientov, ktorí hľadajú originálne rysy, odlišný výber a dizajn.

Okrem predajov produktov Barazzoni v obchodných domoch riadených zamestnancami spoločnosti, prišla spoločnosť v roku 2009 s konceptom vlastných značkových predajní.

Súčasná Barazzoni je spoločnosť, ktorá sa zaoberá inováciami produktov a zavádzaním nových technológií do výroby. Vždy venuje zvláštnu pozornosť životnému prostrediu a zdraviu spotrebiteľov.

V tomto zmysle stále hľadajú nové materiály, povrchy a výrobné postupy. 

Spoločnosť vedie generálna riaditeľka Andrea Barazzoni.

V posledných niekoľkých rokoch sa spoločnosť značne rozrástla. Prešla od priemyselnej výroby k filozofii vzájomných vzťahov medzi výrobkami a značkami.

Spoločnosť má v súčasnosti približne tri stovky zamestnancov v Taliansku, Španielsku a Singapure. Na talianskom trhu firma zaujíma vedúcu pozíciu a predáva svoje výrobky vo viac ako 80 krajinách.

 

 

 

Vďaka a varte s nami

Pavel Šmíd, majiteľ Pánviček.cz

Súvisiace produkty