Ako si osladiť Veľkonočné sviatky?

Stromy sa zelenajú, dni predlžujú, pribúda teplých a slnečných dní. Jar je tu a s ňou aj Veľká noc. Už ste naplánovali, čo upečiete a čím pohostíte svojich blízkych? 

Klasickým veľkonočným symbolom je baranček. Ten v židovskej tradícii predstavoval Izrael ako Božie stádo, ktoré vedie Hospodin. A v kresťanstve je baranček jedným zo symbolov Ježiša Krista, pretože podľa kresťanskej viery on je baranček, ktorý bol obetovaný za spásu sveta.
Baranček ale nie je iba symbolom, ale vo forme pečeného zákusku tiež výborným tipom pre veľkonočné pohostenie. V našom e-shope Vám ponúkame krásne keramické formy do rúry nielen s motívom barančeka ale aj zajaca. Formy od českej keramické firmy Keramika Krumvíř vynikajú nielen krásnym tvarom, ale ich výhodou je, že ich môžete  umývať v umývačke riadu.


Ak plánujete na Veľkú noc piecť perníky, potom sa Vám isto budú hodiť aj naše  veľkonočné súpravy vykrajovačiek. Tie obsahujú vajíčko, zajace, ovcu a kura. Alebo si vykrajovačky môžete kúpiť aj samostatne. Výber je veľmi široký. K Veľkej noci sa hodí motív kostolíka, kvetiny, alebo kuriatka. 

Želáme Vám krásnu Veľkú noc.
back_to_all_news