Aj muži radi varia – Deň otcov

Medzinárodný deň otcov pripadá vždy na tretiu júnovú nedeľu. Nie je tak známy ako Deň matiek, ale otcovia si ho určite zaslúžia. Urobte tomu svojmu radosť a uvarte mu niečo dobrého. Alebo ak sám rád varí, kúpte mu poriadnu panvicu. 

Panvice – nelepivý povrch vhodné aj do rúry

Veľa mužov doma varí a platí, že majú výborný cit pre chuť. Nečudujme sa teda, že práve muži tvoria väčšiu časť šéfkuchárov. Ak je aj váš otec nadšený kuchár, potom mu urobí radosť kvalitná panvica s nelepivým povrchom. Úprava bez teflónu a ťažkých kovov je rozhodne lepším variantom. Navyše sa tieto panvice vyznačujú odolnosťou voči kovom, možnosťou variť bez tuku a dokonca aj pohodlným umývaním v umývačke
Konkrétne na steaky, ktoré patria medzi najobľúbenejšie jedlá, si kúpte grilovacie panvice. Niektoré druhy môžete dať aj do rúry, to sa hodí, keď potrebujete mäso dopiecť. Pre milovníkov sladkých jedál máme panvice na palacinky, a je iba na vás, s čím si pripravené palacinky  dáte.  

Pánev na přípravu jídla Příprava pokrmů na pánvi

Potreba prežiť – kuchynské potreby poslednej záchrany

Napríklad bez kvalitného kuchynského noža sa neobíde v kuchyni nikto. Preč sú časy, keď si kuchár vystačil s jedným nožom. Dnes si môžete kúpiť nôž určený na krájanie mäsa, na zeleninu a ovocie, nôž vhodný k vykosťovaniu, alebo nôž na pečivo
Nie každý je kuchársky zdatný, alebo má dosť času pripraviť obed. Potom sa zíde mať doma kvalitný otvárač na konzervy, s ktorým otvoríte tuniaka, mäso aj plechovicu s kompótom. A ak nebudete variť pre celú rodinu, obľúbite si menšie rajnice, ktoré sú dobré aj na ohrievanie jedla bez pripaľovania. 

Muži kuchaři
back_to_all_news