Riad, ktorý v lete potrebujete

Prázdniny a teplé letné dni sa nezadržateľne blížia. Konečne je tu sezóna zavárania, ľahkých jedál, pečenej zeleniny a hlavne dovoleniek. Aký riad využijete?

Zohnať zaváracie viečka? Žiadny problém!

Zažil to snáď každý. Kúpiť zaváracie viečka počas letnej sezóny môže byť dosť náročné. Obľuba domácich marmelád, džemov, kompótov a konzervácia zeleniny či mäsa u nás každým rokom stúpa. Pri zaváraní si môžete vybrať z dvoch variant. Tou prvou sú zamačkávacie viečka, ku ktorým potrebujete kúpiť tiež zatváraciu hlavicu. Tieto viečka držia dobre, menšia nevýhoda je, že po otvorení pohára už sa nedajú znovu použiť. Naopak závitové viečka TWIST si schovajte na ďalšie zaváranie. Potom stačí dôkladné umytie a možno aj vydezinfikovanie alkoholom, aby sa nový obsah pohárov nekazil. 
Pri výbere uzáveru pohárov si dajte pozor na zvolený priemer. 

Upečte si zeleninu v sklenených pekáčoch

V lete je zelenina všade. Veľa z nás dáva prednosť odľahčenému jedálničku a taká pečená zelenina to presne splňuje. Skvelo sa zídu sklenené zapekacie misy a pekáče. Dobre odolávajú vysokým aj nízkym teplotám a vynikajú veľkou tvrdosťou. V rúre môžete nastaviť až 300 °C a mraziť až do -40 °C. 
Vyskúšať môžete pečenú mladú mrkvu. Mrkvu treba očistiť, posoliť hrubou morskou soľou a pridať trochu tymianu. Ostatná koreňová zelenina chutí rovnako dobre – pusťte sa napríklad do zeleninových hranolčekov s jogurtovým dipom. A tiež pečené zemiaky s cesnakom, olivovým olejom a rozmarínom rozhodne musíte počas leta tiež urobiť. 

Doprajte si k raňajkám palacinky

Počas dovolenky je viacej času k príprave poriadnych raňajok. Každý deň palacinky robiť nebudete, ale raz za čas si ich nachystajte a pohrajte si s prílohou. V letnom čase si natrháte ovocie priamo na záhrade, alebo ho kúpite na trhu. Pridať môžete domáci džem, čokoládovú polevu, alebo tvaroh. Fantázii sa medze nekladú. Jedna vec zostáva nemenná – kvalitná panvica na palacinky. Samotná palacinka musí byť tenká a trochu chrumkavá, takže sa zíde panvica s malou hĺbkou. Vďaka nelepivému povrchu sa vám palacinky netrhajú a ľahko ich otočíte. Potom už zostáva uvariť si do kanvice obľúbený čaj nebo kávu, pridať ovocný džús a vychutnávať letnú pohodu. 

Panvice na letnú sezónu do kuchyne
back_to_all_news