Vybavte sa na jeseň správnym riadom

Či chceme či nie, jeseň sa nezadržateľne blíži. S chladnejšími dňami prichádza aj postupná zmena jedálničku. Doprajte si dusenú zeleninu, mäso na víne a horúce polievky. Tieto jedlá majú spoločného menovateľa – kvalitné hrnce a pekáče. 

Hrnce do rúry uľahčia prácu

A tiež ušetrí riad! Veď to poznáte, čím menej riadu, tím lepšie. Tieto hrnce, ktoré môžete použiť na varič, aj do rúry, sú neoceniteľným pomocníkom do každej kuchyne. Ideálne sa hodia na prípravu mäsa s koreňovou zeleninou. Predstavte si cibuľku, ako krásne vonia, keď ju opekáte na masle. Pridáte koreňovú zeleninu, bylinky a dáte opiecť mäso z každej strany. Potom stačí podliať a dať piecť do rúry. Mäso bude krásne šťavnaté a vy budete kráľom, alebo kráľovnou kuchyne. 

Na pekáči si upečte koreňovú zeleninu

K jeseni jednoznačne patrí koreňová zelenina. K tomu tiež obľúbené dyne a veľa byliniek. Aj milovníci mäsa si pochutnajú na čisto zeleninovom jedle. Na kvalitný pekáč  dajte očistenú a okrájanú koreňovú zeleninu, ľahko osoľte, zakapte olivovým olejom, pridajte rozmarín a cesnak a dajte piecť do rúry. Čaká vás úžasná dobrota. 

Poriadny hrniec na poriadnu polievku

Polievka je grunt. O tom snáď nikto nepochybuje. Na vývar sa môže hodiť kukta (tlakový hrniec). Je celkom jedno, či si pripravíte slepačiu alebo hovädziu. Silný vývar vás postaví na nohy, aj keď sa o vás bude pokúšať chrípka. Vývar sa ale nedá jesť každý deň, takže si uvarte napríklad zeleninový krém alebo šošovicovú polievku. V tomto prípade použite klasický hrniec

A máme tu pre vás ešte jeden tip – sitko na korenie. Už nemusíte počítať guľôčky korenia, s touto vychytávkou máte použité korenie pod kontrolou

sítko na koření
back_to_all_news