Pripravte sa na jar

Ešte pár dní a máme tu jar. Konečne zasa odhodíme teplé vrstvy oblečenia a budeme si užívať prvé jarné slnečné lúče. Pre mnohých z nás je jar obdobím zmien a snahy zhodiť niekoľko kíl do plaviek. Na tento boj si vezmite správne zbrane – špeciálny kuchynský riad a pôjde vám to oveľa radostnejšie. 

Hrnce s nelepivým povrchom – varte bez tuku

Vďaka hrncom, ktoré sa chvália kvalitným nelepivým povrchom, sa pri varení obídete bez zbytočne veľkého množstva tuku. Postačí iba pár kvapiek kvalitného olivového alebo rastlinného oleja. A u niektorých pokrmov si vystačíte s obyčajnou vodou. V týchto hrncoch Ballarini si tak pripravíte  lososa, kuracie mäso so zeleninou, dusenú zeleninu, alebo chutné zeleninové rizoto. Možností je veľa a záleží iba na vás, čo si doma uvaríte.

Ak vám náhodou dôjde inšpirácia, môžete sa pozrieť na recepty od našich čitateľov a zákazníkov. Všetky recepty pre vás máme prehľadne delené v sekcii recepty.  

Obmedzte vysmážané jedlá a volte kvalitné panvice

Vysmážané jedlá do ľahkej stravy nepatria. Ak ale máte chuť na poriadne mäso v panvici, tak rovnako ako u hrncov dajte prednosť panvici s nelepivým povrchom. Mäso si tak urestujete na minime tuku a na tanier si nezabudnite pridať veľa zeleniny. Skvelým pomocníkom vám bude najmä  wok panvica. Ta je úžasná v tom, že suroviny prijímajú teplo zo stien, vďaka tomu sa dusia vo vlastnej šťave. 

Príprava jedla vás bude baviť

Zaradenie dostatku zeleniny a ovocia do stravy berte ako hlavný bod. Aby vás príprava jedla bavila, kúpte si šikovné  vychytávky do kuchyne. Najmä krájač na zeleninu vám ušetrí veľa času. Na ňom bleskovo nakrájate všetku zeleninu, ovocie, syry, bylinky, alebo vajce a v mise si môžete rovno namiešať ľahký šalát. Ten si potom dajte k večeri, alebo nachystajte na druhý deň do práce.  

Nezabúdajte na dostatočný pitný režim. Základom by mala byť čistá voda, ktorú doplňte o bylinkové a zelené čaje, zeleninové a ovocné šťavy. Vyhnite sa sladkým nápojom. K tomu všetkému si doprajte  prechádzku a viac pohybu a uvidíte, že výsledky budú čoskoro. 

Nádobí během hubnutí

back_to_all_news