Zaváranie ide na 100%, zaradili sme aj novinky

Tohtoročné počasie nám prinieslo veľa prekvapení, nech už v dobrom alebo zlom, ale výsledkom je, že sa zavára všetko a všade.

V našej ponuke máme klasické zaváracie viečka iba českej výroby. Je to tovar zo Střížovic u Strmilova (známejšie je blízke mestečko Kunžak, rybník Komorník). Firma bola založená v rokoch 1804 až 1813, presne sa to nepodarilo zistiť, ale pôvodne to bola textilka, po požiari ju potom výmeny majiteľov previedli na výrobu plechoviek na zaváranie a v roku 1936 premenovanie firmy na „FERREMBA, továreň na plechové obaly v Rozkoši“.

Po znárodnení došlo k ďalším zmenám, ktoré vynecháme a v roku 1990 došlo ku zmene názvu na Obal Rozkoš Střížovice. Nasledovali ďalšie zmeny a vlastníci, ale posledným, dlhodobým a spoľahlivým majiteľom je od roku 2005 talianska firma Tecnocap, ktorá zmenila názov českej pobočky v roku 2006 na Tecnocap s.r.o., ktorá v roku 2012 zastavila výrobu pôvodného tovaru - zaváracích plechoviek.

Do ponuky sme novo zaradili zaváracie poháre s obsahom od 0,25 do 5 litrov s patentným uzáverom a gumovým tesnením a nekonečne dlhou možnosťou používania. Náhodne ide tiež o taliansky tovar od firmy Bormioli Rocco. Zaváranie sa veľmi výrazne mení z nutného ukladania potravín na moderné hobby a bola by škoda, tento žiadaný tovar vynechať.

back_to_all_news