Radi vám pomôžeme +421 650 822 812 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Spôsoby doručenia
Denné5 EUR
Rýchla dopravaod 6 EUR
Osobný odber (Praha, Brno, Ostrava)Zadarmo
Doprava zadarmo nad 125 EUR

Ako správne grilovať na panvici?

Chrumkavé steaky nepripravíte iba na grile, ale aj na grilovacej panvici. Aká by mala byť a čo s pokrmom urobiť, aby bol čo najlepší?

Základom je masívny materiál

Grilovanie doma má oproti grilovačke vonku niekoľko výhod:
  1. Je možné grilovať nezávisle na počasí.
  2. Nepotrebujete gril, ktorý celý rok zaberá miesto a je pomerne drahý.
  3. Nemusíte kupovať drevené uhlie či iné veci, grilovanie doma je lacné. 
Aby ste ale boli s grilovaním doma spokojní rovnako ako s tým vonku, je nutné zdôrazniť, že potrebujete špeciálny riad. Dôvod je jednoduchý. Rovnako ako musí byť dobre rozpálený záhradný gril, tak to platí aj pre panvicu. Preto sa na trhu začali objavovať grilovacie panvice, ktoré sú ťažšie a masívnejšie. Vydržia tak vyššie teploty (zväčša sa jedná o teploty medzi 180 – 350 °C) a teplo rozvádzajú rovnomerne, takže mäso bude rovnako prepečené na okrajoch aj v prostriedku.

Drážky na dne

Základným materiálom panvíc na grilovanie je hliník, ktorý je jedným z najlepších vodičov tepla. Povrch je potom často tvorený keramickými alebo minerálnymi časticami. Vďaka tomu sa potraviny nebudú prichytávať a pripaľovať a ku grilovaniu budete potrebovať iba minimum tuku. Samozrejme vďaka nelepivému povrchu bude aj veľmi ľahká údržba. 

Grilovacia panvica (naviac u značky Ballarini aj grilovací plech grill speciali) odlišuje nielen kvalitnejší materiál, ale aj vzhľad. Zväčša je obdĺžníkového nebo štvorcového tvaru a predovšetkým na dne sú výstupky, ktoré simulujú bežnú grilovaciu mriežku. Tuk a šťava z grilovaných pokrmov sa tak dostane do žliabkov medzi drážky a výpek sa ľahšie vylieva. Vdaka drážkovému povrchu sa naviac jedlo lepšie otáča, má pekný grilovaný vzhľad a chrumkavú chuť. 

Hlavne mäso neprepichávať

Dnes sa už griluje nielen mäso, ale aj zelenina, syry, pečivo, ovocie, ... škála je naozaj široká. Doporučuje sa pokrmy pred grilovaním naložiť do marinády a predovšetkým potom pri samotnom grilovaní mäso neprepichávať, pretože by z neho  vytiekla šťava. Používajte grilovacie kliešte.

 
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.