Radi vám pomôžeme +421 650 822 812 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Spôsoby doručenia
Denné5 EUR
Rýchla dopravaod 6 EUR
Osobný odber (Praha, Brno, Ostrava)Zadarmo
Doprava zadarmo nad 125 EUR

Ako vybrať, používať a brúsiť kuchynské nože?

Vedeli ste, že najstaršie nože sú známe už z doby paleolitu? Vtedy boli ešte kamenné, neskôr medené a bronzové. Dnes sa používajú nože z ocele, prípadne keramické nože.   

Tvrdosť 52 až 56 HRC

Oceľový nôž sa objavil už v priebehu doby železnej. Po priemyslovej revolúcii sa začal vyrábať sériovo. Problémom bolo, že neboli vyrobené z kvalitného materiálu, a tak sa stávalo, že hrdzaveli. Preto podľa dnešných hygienických predpisov Európskej únie kuchynský nôž môže byť iba z antikora. Norma tiež stanovuje, že tvrdosť kvalitných kuchynských nožov má byť 52 až 56 HRC (skratka HRC vyjadruje skúšku tvrdosti diamantovým kužeľom pri zaťažení silou 1 500 N.) Nami ponúkané kuchárske nože od rakúskej firmy Berndorf majú tvrdosť 55, takže sa na nich môžete stopercentně spoľahnúť. 

Na zeleninu nože Collini 

Základné pravidlo znie, že čím tvrdšia  oceľ, tým lepšie sa dá nôž nabrúsiť. Čepeľ je síce krehká, ale zase má dlhšiu trvanlivosť ostria. Ešte zraniteľnejšie bývajú čepele keramických nožov. To môže byť pri krájaní hlboko zmrazených potravín, kostí či tvrdého pečiva problém – čepeľ sa môže zlomiť. Rovnako tak keramický nôž zle znáša tlak z boku, takže mačkanie cesnaku s týmto typom kuchynského noža nedoporučujeme. Zo všetkých týchto dôvodov doporučujeme predovšetkým na krájanie zeleniny a ovocia kuchynské nože Collini od značky Berndorf. Držadlo je vyrobené z ľahkého odolného plastu, čepeľ z molybden-vanadovej oceli, potiahnutá nelepivým teflonovým povrchom. Vďaka tomu tak nedochádza k ničeniu vitamínov krájaných potravinách. Sú to v podstate antibakteriálne nože. Skvelé je tiež to, že nože Collini sa môžu umývať v umývačke a aby vám vydržali čo najdlhšie, je ku každému kusu dodávaný ochranný kryt ostria. Tieto kuchynské nože si môžete v našom e-shope zakúpiť v červenej a zelenej farbe a v ponuke sú aj súpravy nožov. 

Nekrájajte na plechu či skle

Pri výbere noža kontrolujte nielen čepeľ, ale aj rúčku. Správny tvar držadla bráni zošmyknutiu ruky na čepeľ. Nože Berndorf vynikajú nielen príjemným tvarom, ale naviac sú v zadnej časti trochu vyvýšené, to zabraňuje vyšmyknutiu noža z ruky. Značka Berndorf patrí v oblasti výroby nožov k európskej špičke a ponúka veľmi široký sortiment. Mimo univerzálnych nožov si môžete zakúpiť aj špeciálne nože na mäso, zeleninu, ovocie, chlieb či steaky. Najmä u mladých, ktorí si zariaďujú svoju domácnosť, sú obľúbené súpravy nožov, ktoré obsahujú aj stojan na nože.   
Aby ste nože nemuseli často brúsiť, doporučujeme krájať na drevenej, alebo plastovej doske. Používanie noža na tvrdej podložke, ako je napríklad plech či sklenená doska, ničí jeho ostrie.

Skladovanie a brúsenie nožov

Ako už bolo povedané, nože Berndorf môžete vložiť do umývačky. Ak sa rozhodnete pre ručné umývanie, je vhodná vlažná voda. Pri skladovaní, nože dávajte zvlášť od ostatného riadu a príborov. Často to býva v plastovom alebo drevenom rozdeľovači v zásuvke. Veľmi praktické sú drevené bloky na nože a tiež magnetické lišty
Na brúsenie nožov doporučujeme ocieľku, ktorú máme e-shope. Ocieľku uchopte do ľavej ruky a do pravej ruky vezmite nôž. Koreň noža nasaďte na špičku ocieľky a pri miernom tlaku nôž veďte proti ostriu. Skončite až u špičky noža. 


Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.