Radi vám pomôžeme +421 650 822 812 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Spôsoby doručenia
Denné5 EUR
Rýchla dopravaod 6 EUR
Osobný odber (Praha, Brno, Ostrava)Zadarmo
Doprava zadarmo nad 125 EUR

Medený riad má výbornú tepelnú vodivosť

Pri pohľade na medený riad sa väčšine ľudí najčastejšie vybaví život na zámku. Veď taký načervenavý riad z medi ihneď upúta svojím krásnym vzhľadom a urobí aj z obyčajného obeda slávnostnú tabuľu.
 

Skvelý tepelný vodič

Ale nejde iba o vzhľad. Meď má výbornú tepelnú vodivosť, v tabulke kovov zaujíma hneď druhé miesto za striebrom, takže v medenom riade sa jedlo rýchlo uvarí. A rýchlosť potom znamená ušetrený čas aj peniaze za energiu.
Samozrejme od dôb našich predkov sa medený riad značne vylepšil. Vnútorné časti už nie sú pocínované, ale k medi je pridávaná oceľ nebo hliník. Firma Ballarini používa práve druhý menovaný kov – hliník – ktorý je tiež výborným tepelným vodičom. Medený riad Il Rame, do ktorého patria medené hrnce, medené kastróly a medené panvice má dvojvrstvé jadro vyrobené z medi a hliníku. To umožňuje lepšie zahriatie, a tím rýchlejšie varenie a veľké úspory energie.

Aby sa v medenom riade dalo variť aj zdravo, bez veľkého množstva tuku a pripáleného jedla, je vnútorná časť pokrytá nelepivým povrchom Platinum. Ten je naviac kovom odolný, takže s opatrnosťou môžete použiť kovové obracačky, alebo naberačky, prípadne vidličku. Výborné vlastnosti má aj použitá ohňovzdorná mosadzná rúčka a vonkajší povrch – oboje je odolné voči vysokej teplote. Medený riad tak môžete používať na plynových, elektrických a sklokeramických sporákoch a tiež do rúry do 299 °C.
 

Luxus do kuchyne

Medený riad  je do istej miery luxusným kúskom do vašej kuchyne, je drahší, ťažší a nesmie sa dávať do umývačky. Najlepšie je použiť špeciálny čistiaci prostriedok. Dobrým tipom na to, aby ste mali krásne lesklý medený povrch bez škvŕn, je tiež čas od času potrieť vonkajší povrch citrónom posypaným soľou alebo octom s hrubou soľou . 

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.