Radi vám pomôžeme +421 650 822 812 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Spôsoby doručenia
Denné5 EUR
Rýchla dopravaod 6 EUR
Osobný odber (Praha, Brno, Ostrava)Zadarmo
Doprava zadarmo nad 125 EUR

Prečo variť na indukcii?

Varenie na indukcii teraz zažíva boom. Viete ako indukčná varná doska funguje a prečo je nutné na ňu používať špeciálny riad? 

Indukčné varenie je rýchle, bezpečné a úsporné.

Ako vieme, všetko súvisí so všetkým. Inými slovami, aby ste si vybrali správny indukčný riad, ktorého je u značky Ballarini stále viacej. Je dobré najskôr krátko vysvetliť, ako tento typ varnej dosky vlastne pracuje. Pod povrchom dosky je umiestnená cievka, ktorá elektromagnetickou energiou vyvoláva/indukuje teplo v dne nádoby položenej na doske.

Od dna nádoby sa potom ohrieva pokrm. To znamená, že indukčné varenie je veľmi účinné a rýchle, to vo výsledku znamená výraznú úsporu času a energie. Samozrejme je nutné pamätať na to, že indukčná doska je v porovnaní s inými typmi sporákov dražšia.
Najmä rodiny s deťmi ocenia, že je tento typ varenia najbezpečnejší. Doska je totiž chladná, zahreje sa iba ta časť, kde stojí hrniec, alebo panvica. Preto sa indukčný sporák veľmi ľahko udržuje. Na chladnej ploche sa nečistoty nepripaľujú

Nutné je feromagnetické dno

Z popisu, vyplýva, že pri varení na indukcii je najlepšie používať riad so špeciálnym feromagnetickým dnom. Takéto dno, vyrobené z oceli a hliníka, používa značka Ballarini u línií MasterChef, Taormina, Positano, Bologna, Professionale a Portofino. Na indukčné varenie môžete použiť aj smaltovaný riad Metalac a tlakové hrnce Barazzoni. Viacej informácii sa môžete dočítať v našej poradni

Grilovacia panvica na indukciu MasterchefIndukčná grilovacia panvica Ballarini Masterchef
Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.