Radi vám pomôžeme +421 650 822 812 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Spôsoby doručenia
Denné5 EUR
Rýchla dopravaod 6 EUR
Osobný odber (Praha, Brno, Ostrava)Zadarmo
Doprava zadarmo nad 125 EUR

Príprava prvých detských príkrmov pomocou parného hrnca

Voľbu medzi domácim a kupovaným príkrmom rieši každý rodič. O výhodách tých doma pripravených nemusíme snáď ani písať, ale spomeňme aspoň to hlavné – máte kontrolu nad presným zložením a ušetríte. Skvelým pomocníkom pri varení pre vaše deti môže byť parný hrniec. 

Prvé príkrmy pre dojča – varte v pare 

Správna príprava pokrmov a kvalitné suroviny sú základným kameňom na vyrobenie prvého príkrmu. Zeleninu a ovocie vždy dôkladne očistite a umyte! Pomôcť vám môžu škrabky a krájače na zeleninu
Zabudnite na to, že budete zeleninu, alebo mäso piecť. V prvom roku najlepšie varte iba v pare.

Parné hrnce majú nelepivý povrch, jedlo si zachová viacej vitamínov, pôvodnú farbu a bude chutnejšie. Varíte celkom bez tuku, ten pridajte až pred konzumáciou – stačia dve kvapky za studena lisovaného olivového oleja (tuk je nielen nositeľom chutí, ale oleje sú dôležité na vstrebávanie lipofilných vitamínov). 

Kompletná zostava aj samostatný naparovák

Na varenie v pare si môžete vybrať z dvoch variant. Prvá možnosť je kúpiť celú zostavu hrniec na varenie v pare, ktorý určite využijete nielen na prvé príkrmy, ale aj na prípravu jedla pre celú rodinu. V takom hrnci si uvaríte lososa so zeleninou, zeleninové závitky, bravčovinu alebo zemiaky. Druhou možnosťou je samostatný naparovací sklenený nástavec. Ten padne do nádoby s priemerom 24 cm. 

Zhrnutie všeobecných doporučení k příkrmom

  • varte v pare
  • používajte kvalitné suroviny
  • každú novú surovinu vyskúšajte po malých porciách a vždy aspoň 3 dni na vylúčenie alergickej reakcie
Parní hrnce


Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.