Radi vám pomôžeme +421 650 822 812 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Spôsoby doručenia
Denné5 EUR
Rýchla dopravaod 6 EUR
Osobný odber (Praha, Brno, Ostrava)Zadarmo
Doprava zadarmo nad 125 EUR

Triky pri varení s panvicami

V našom e-shope panvice.sk vám prinášame nielen kvalitný taliansky riad Ballarini, ale tiež sa vám snažíme poradiť. Preto sme pre vás pripravili poradňu. V nej ste sa už napríklad mohli dočítať, ako si vybrať správnu panvicu či aké sú výhody a nevýhody použitých materiálov u nami ponúkaného riadu. Teraz ponúkame osmičku trikov pri varení s panvicami. 
 

1. Na sporák aj do rúry

Pri nákupe novej panvice sa zaujímajte predovšetkým, o jej povrchovú úpravu a aké má dno. Doporučujeme zvoliť nelepivý povrch bez teflónu a ťažkých kovov. Dôležité tiež je zistiť, z čoho je vyrobená rúčka, ideálne je aby bola tepelne izolovaná. Je totiž najlepšie, keď panvicu môžete zo sporáku rovno strčiť do rozohriatej rúry. 

2. Dve veľkosti

Jedným z dôležitých parametrov pri výbere je veľkosť - priemer panvice. Vždy je dôležité myslieť na to, na aké činnosti budete panvicu používať. Radíme mať v kuchyni aspoň dve veľkosti. Menšiu panvicu, s priemerom okolo 18–20 cm ktorá je dobrá na jednoporcovky, napríklad na prípravu  jedného rezňa, jednoho steaku či na na vajcia na slanine, praženicu alebo malé palacinky. Väčšia panvica s priemerom 28–30 cm sa zasa použije v momente, kedy plánujete pripraviť väčšie množstvo jedla naraz.  

3. Nutné poriadne rozohriať

Veľa ľudí pri varení robí túto chybu – nenechajú panvicu dostatočně rozohriať. Mäso potom nie je tak šťavnaté a môže byť zbytočne príliš mastné. Zelenina zasa nie je krásne pestrofarebná a chrumkavá, ale je udusená a vypadá nevzhľadne. Ako teda poznať, kedy je panvica dostatočne rozohriata? Objednajte si panvicu s termobodom. Ide o jednoduchú vychytávku, ktorá zobrazuje buď červený, alebo zelený bod. Červená sa objaví, keď je panvica dostatočně rozohriata, zelená zasa znamená, že panvica už vychladla a môžete ju umyť. 

4. Iná panvica na mäso, iná na zeleninu

Tiež si musíme pripomenúť, že nie každú panvicu môžete použiť na prípravu všetkých pokrmov. Na steaky a mäso je najvhodnejšia veľká, nízka panvica so silným dnom. Nezabudnite, že aby sa steak správne orestoval a nezačal sa dusiť a púšťať šťavu, je potrebné, aby mal okolo seba dostatočný priestor. Na prípravu zeleniny sa dobre hodí WOK panvica. 


5. WOK panvice na menšie kúsky

Jak už sme napísali, WOK panvice sa často využívajú na restovanie zeleniny, ale rovnako tak ich využijete, keď budete potrebovať upraviť mäso nakrájané na menšie kúsky alebo slížiky. Na WOK panvici sa suroviny dajú pohodlne premiešať, vareškou, alebo prehadzovaním.

6. Bez pokrievky

Panvice sú v prvej rade určené na vysmážanie, opekanie a restovanie, takže radíme nepoužívať pokrievku. Surovina - mäso alebo zelenina, by sa tak namiesto opečenia začala dusiť. Pri bežnom varení v hrncoch ale na pokrievku nezabúdajte, výrazne ušetríte na spotrebe energie

7. Postupne zchladiť

Ak na panvici v priebehu varenia vystriedate viac pokrmov, je najlepšie dno utrieť mäkkým papierom. Keď potom úplne dovaríte, dajte pozor na to, aby panvica celkom vychladla (v prípade, že máte termobod, rozsvieti se zelená). Zchladenie však musí byť postupné, vyvarujte sa toho, že by ste na horúcu panvicu naliali studenú vodu. Veľmi si tak ničíte dno aj celkový povrch panvice. Potom čo je panvica dostatočne schladená, umyte ju jemnou špongiou s kvapkoku čistiaceho saponátu a opláchnite. Panvice Ballarini tiež môžete vložiť do myčky. 

8. Neskladovať priamo na seba

Málokto má tak veľkú kuchyňu, že si môže dovoliť mať panvice uložené samostatne. To ale neznamená, že ich poskladáte priamo na seba. Doporučujeme medzi každý kus vkladať utierku, alebo látkové vrecko, v ktorom bola panvica zabalená od výrobcu. Nezničíte si povrchovou úpravu a zvýšite životnosť panvice. 


Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.