Radi vám pomôžeme +421 650 822 812 (8:00 - 16:30) / info@panvicky.cz
0Košík
Spôsoby doručenia
Denné5 EUR
Rýchla dopravaod 6 EUR
Osobný odber (Praha, Brno, Ostrava)Zadarmo
Doprava zadarmo nad 125 EUR

Údržba príborov: ako na to?

Chcete si čo najdlhšie udržať príbory krásne lesklé? Tak ich nenechávajte dlho špinavé, používajte vhodné čistiace prostriedky a utierku.

Ošetrenie pred použitím

Kúpili ste si nové obedové príbory a rozmýšľate čo s nimi urobiť, ako začať? Samozrejme najskôr ich vybaľte. Potom umyte v teplej vode, prípadne s použitím neagresívneho tekutého umývacieho prostriedku, opláchnite a nakoniec utrite do sucha mäkkou utierkou. Zväčša potrebujete mať príbory "pri ruke", takže ich máte uložené v šuplíku najčastejšie v plastovom príborníku, každý druh príboru zvlášť. Ak ste si zakúpili veľkú súpravu príborov, napríklad 72 kusov, ktoré sú dodávané v kufríku, musíte ich skladovať uložené v suchom prostredí. 

Do umývačky áno, ale...

Najčastejšie si ľudia kupujú antikorové príbory. Ich výhodou je nielen zdravotná nezávadnosť (oproti od hliníkovým), pevnosť, odolnosť proti hrdzaveniu, dlhá životnosť, ale tiež se ľahko umývajú. Jednoducho ich vložíte do umývačky riadu. Ak ale viete, že umývačku nebudete púšťať ihneď, doporučujeme príbory, či už klasické, detské alebo steakové, opláchnuť. Zbavíte ich agresívnej soli a zvyškov potravín obsahujúcich kyseliny. Príbory vám tak vydržia lesklé omnoho dlhšie. Pri umývaní v umývačke príbory ukladajte držadlom dole, aby došlo k ich čo najkvalitnejšiemu očisteniu.  Príbory z chrómniklovej (18/10) a chrómovej (18/0) ocele neukladajte do rovnakého koša.
Používajte jemné čistiace prostriedky, aby ste nepoškodili povrch.  Zvoľte také prostriedky, ktoré obsahujú zmäkčovadlo vody. Po usušení tak dosiahnete krásny lesklý povrch. Ihneď po skončení umývania v umývačke, príbory dosušte a vyleštite mäkkou utierkou. 
Ak vám na príboroch naozaj veľmi záleží, je najvhodnejšie ich umývať ručne a ihneď každý príbor osušiť. 


Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.