Pokrievky
Pokrievky

Pokrievky

Viac informácií Skryť popis

Už je to dávno, keď sa na panvici iba vysmážalo. Dnes vďaka nelepivému povrchu môžeme tiež dusiť, piecť, prípadne variť. Budete ale potrebovať panvicu s pokrievkou. 

 

Pokrievka ušetrí energiu a zrýchli prípravu

Dôvodov, prečo používať pri tepelných úpravách (okrem vysmážania) na hlbokej panvici alebo pekáči pokrievku, je niekoľko : 

1. Pri používaní pokrievky ušetríte za elektrickú energiu. Uvádza sa, že spotreba môže byť iba štvrtinová. Doporučujeme ale používať sklenenú pokrievku, cez ktorú je na pokrm dobre vidieť. Je praktické, aby mala výpustný ventil. Vďaka ventilu bude varenie bezpečnějšie. 

2. Pokrievka na panvici zabráni znečisteniu vášho sporáku a kachličiek. Naviac vo vašej kuchyni nebudete mať veľa pary. To oceníte, keď máte kuchyňu spojenú s obývačkou. Pri používaní v rúre nebudete mať zašpinené sklo, ktoré sa tak ťažko umýva. 

3. Pri dusení ale aj pri pečení pokrievka pomôže uchovať jedlo šťavnaté s dostatkom vitamínov. Veľmi chutne tak môžete pripraviť zeleninu na wok panvici. 

4. V našom e-shope ponúkame panvice a pekáče s pokrievkou v jednom balení (teda za jednu cenu), alebo si objednáte panvicu a k nej pokrievku. Je praktické, že priemer panvice sa zhoduje s priemerom pokrievky. Takže napríklad na panvicu wok Taormina s priemerom 28 cm objednáte pokrievku Taormina 28 cm.