Smaltovaný riad

Odolný proti vysokým teplotám, opotrebeniu a poškriabaniu. Jednoducho sa čistí a udržuje. Je lacný a úplne zdravotne nezávadný. Toto charakterizuje smaltovaný riad osvedčenej značky Metalac. Nech už ide o smaltované hrnce, rajnice, hrnčeky či kanvice, všetko je vyrobené zo  špeciálnych oceľových plechov hrúbky od 0,5 do 2,5 mm.
Smaltovanie je nanášanie smaltovaného - skleneného náteru (povrchu) v niekoľkých vrstvách podľa prísne kontrolovaného technologického postupu pri natieraní a pečení s teplotou od 820 °C.
 
Smaltovaný riad je vhodný na všetky úpravy jedla a dá sa s ním variť na všetkých sporákoch, vrátane indukčnej dosky. Najnovšie prieskumy potvrdil jeho  absolútnu hygienickú nezávadnosť.
Vyrába sa v rôznych kombináciách pokrievok, rúčok a veľmi pestré je jeho designové prevedenie. Obľúbený je červený smaltovaný riad s bodkami.

Smaltovaný náter má hladký stály povrch nepórovitého roztaveného skla, ktorý nedovoľuje, aby sa na ňom udržovali baktérie a umožňuje jednoduché čistenie. Ak je čistenie pravidelné a korektné, smaltovaný riad si udrží po dlhý čas lesk aj farbu. Je odolný na kyseliny, ktoré sa objavujú počas prípravy jedla a usadzovanie mikroorganizmov. Preto nevyvoláva alergické reakcie a to je hlavný dôvod zdôrazňovanej zdravotnej nezávadnosti.